گیمر ها به چه اینترنتی نیاز دارند؟

اگر اهل بازی با کنسول، موبایل یا کامپیوتر هستید، حتماً می‌دانید که بخش آنلاین هر بازی جذاب‌ترین قسمت آن است. برای گیمرها پیدا کردن بهترین سرویس اینترنت، بدون قطعی و تاخیر، همراه با سرعت و کیفیت بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید یا فقط اوقات فراغت خود را با بازی‌های آنلاین سپری می‌کنید، به کیفیت بالایی از اینترنت نیاز خواهید داشت.

 

بهترین سرعت اینترنت برای بازی آنلاین

سرعت دانلود، سرعت آپلود و پینگ تایم سه عامل موثر بر کیفیت بازی آنلاین هستند، اما نوع اینترنتی که دریافت می کنید و دستگاهی که برای بازی استفاده می‌شود (کنسول، لپ تاپ، PC و غیره) تاثیر به سزایی روی تجربه بازی آنلاین دارند

گاها با تهیه بهترین سرعت نت همچنان با مشکلاتی مول تاخیر در سرعت ؛ کمبود پهنای باند و ... مواجه ایم

 

سرعت دانلود
همانطور که می‌دانید سرعت دانلود به سرعت انتقال اطلاعات از سرور به کنسول بازی گفته می‌شود. برای مثال اگر با موبایل صفحه اینستاگرامتان را چک می‌کنید، سرعت دانلود به مدت زمانی گفته می شود که اطلاعات صفحه اینستاگرام شما از سرور اینستاگرام به موبایل‌تان ارسال می‌شود. حداقل سرعت دانلود برای بیشتر بازی‌ها، ۳ مگابیت برثانیه است که این موضوع به تعداد افرادی که در حال استفاده از اینترنت هستند نیز بستگی دارد.

 

سرعت آپلود
سرعت آپلود به سرعتی گفته می‌شود که اطلاعات از موبایل یا وسیله مورد استفاده شما به سرور ارسال می‌شود. باز هم به مثال اینستاگرام بر می‌گردیم؛ این بار تصور کنید شما می‌خواهید تصویری در صفحه اینستاگرام خود پست کنید. به مدت زمانی که اطلاعات از موبایل شما به سرور اینستاگرام ارسال شود، سرعت آپلود گفته می‌شود.

معمولاً بهترین سرعت آپلود برای گیمینگ بسیار بیشتر از سرعت مورد نیاز برای سایر فعالیت‌ها است. چرا که زمانی‌که بازی می‌کنید، دائماً در حال ارسال اطلاعات به سرور بازی هستید. درنتیجه بالا بودن سرعت آپلود اهمیت ویژه ای دارد.

 

پینگ تایم
در بازی های آنلاین، نرخ انتقال اطلاعات بین دو سرور از سرعت دانلود و آپلود مهم تر است. به زمان رفت و برگشت اطلاعات به سرور، پینگ (ping) گفته می شود. به این معنا که هر چقدر سرور دورتر باشد، اطلاعات با تاخیر نمایش پیدا می کنند. پینگ تایم را با میلی ثانیه (ms) اندازه‌گیری می‌کنند و هرچه این مقدار بیشتر باشد، سرعت بازی کندتر خواهد بود.

گاهی ممکن است سرعت اینترنت بالا باشد اما به دلیل تاخیر در سرور سرعت بازی کاهش پیدا کند. هر چه این مدت زمان کم تر و منظم تر باشد، تجربه بهتری از بازی آنلاین خواهید داشت.

بهترین زمان تاخیر کم تر از ۱۰۰ میلی ثانیه هست (که همیشه رسیدن به آن ممکن نیست). اگر این مقدار بیشتر از ۱۵۰ میلی ثانیه باشد، نشان دهنده Lag یا تاخیر زیاد است.

درنظر داشته باشید که اگرچه پینگ تایم پایین یک مزیت محسوب می شود اما پینگ تایم با فاصله رابطه مستقیم دارد. با خرید تجهیزات نمی توان پینگ را کاهش داد

اما تجهیزات نامناسب موجب افزایش زمان پینگ خواهند شد. برای مثال زمانی که از مودم های نامرغوب استفاده می کنید و یک شخص دیگر همزمان با شما به وای فای وصل شود، پینگ به شدت بالا خواهد رفت.

برای به دست آوردن پینگ، به سایت speedtest.net مراجعه کنید. بعد از ورود با انتخاب گزینه GO، مقدار پینگ اینترنت شما نمایش داده می شود که اگر کم تر از ۲۰ باشد، به سرعت فوق العاده ای از بازی آنلاین دست پیدا خواهید کرد.

تجهیزات و بازی های مختلف به سرعت و اینترنت خاص خود نیاز دارند. درنتیجه هر شرکتی برای بعضی از بازی ها مناسب است. اما در ذیل اطلاعات حداقلی و میانگین برای برخی از بازی های آنلاین مورد پسند برای اکثر گیمر ها را میبینید :

حداقل سرعت دانلود: ۳-۶ مگ
حداقل سرعت آپلود: ۱ مگ
میانگین نرخ پینگ: ۱۰۰ میلی ثانیه

 

اینترنت موبایل برای بازی بهتر است یا ثابت؟

اینترنت‌های همراه یا همان موبایل به‌طور میانگین سرعت بهتری از اینترنت ADSL دارند. با این حال، یکی از مشکلات اینترنت همراه طبق تجربیات عمومی، عدم ثبات آنها است. این یعنی ممکن است در اواسط بازی ناگهان پینگ شما سر به فلک بکشد. از طرف دیگر اینترنت ADSL با وجود ثبات بیشتری که نسبت به اینترنت همراه دارد، با مشکلات خاص خود مانند پینگ بالاتر همراه است.

با این حال، بسیاری از اپراتورهای سرویس‌دهنده اینترنت ثابت امکان تغییر سرویس کاربران به حالت گیمینگ را در نظر گرفته‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با پشتیبانی سرویس‌دهنده اینترنت خود تماس گرفته و در این رابطه و اینکه در حالت گیمینگ چه تغییری در سرویس ایجاد خواهد شد، اطلاعات کامل‌تری بدست آورید.

البته اگر قصد داشته باشید برای بدست آوردن یک اینترنت باثبات و باکیفیت هزینه بیشتری هم صرف کنید، می‌توانید از سرویس‌های مدرن‌تر مانند VDSL، فیبر نوری، Point-to-Point و یا TD-LTE استفاده کنید. البته سرویس‌های مذکور هنوز به صورت فراگیر در تمامی نقاط کشور ارائه نمی‌شوند و با محدودیت‌هایی همراه هستند.

با این حال، به شما توصیه می‌کنیم که پیش از آنکه اقدام به خرید تجهیزات برای این اینترنت‌ها و دریافت سرویس کنید، حتما با شرکت ارائه کننده این سرویس تماس گرفته و در صورت امکان از کیفیت سرویس ارائه شده، در منطقه محل سکونت خود اطمینان حاصل کنید. تنها در صورتیکه کیفیت اینترنت ارائه شده در ساعات اوج مصرف از پینگ پایین و ثبات خوبی برخوردار بود، اقدام به تهیه سرویس کنید.

به ما بگویید که شما برای بازی‌های آنلاین خود از چه اینترنت و سرویس دهنده‌ای استفاده می‌کنید؟ آیا از کیفیت اینترنت خود رضایت دارید؟ به خاطر داشته باشید که تجربیات شخصی شما در این زمینه می‌تواند به دیگر کاربران وبسایت سخت‌افزارمگ برای تهیه یک اینترنت ایده‌آل برای بازی‌های آنلاین کمک بزرگی کند

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *